TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu’ dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Posted on May 18 2019 - 2:14pm by mehpare

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu’ dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Akçahanoğlu; “Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 100. yıldönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu ; “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin kuruluş müjdesi, milletimizin istiklalinin umut ışığı olmuştur. Milletimizin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve milli mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün,  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk Gençliğine armağan edilmiştir.

“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” diyen ve bu sene 100. yıldönümünü kutlamakta olduğumuz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlere armağan eden Atatürk; “Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuştur.

TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu; “Gençler; Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak, geleceğimizin teminatıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’mızın bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum..

About the Author

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.