TYGD Genel Başkan Akçahanoglu; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

Posted on Tem 24 2019 - 8:07am by mehpare

 

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoglu; tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

TYGD Genel Başkan Akçahanoglu; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Akçahanoğlu mesajında, “Basın; milletin sesi ve vicdanı olması sebebiyle çok önemli bir misyonu yerine getirmekte, kamusal güç olarak toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmektedir. Yazılı, işitsel, görsel kanallar ile internet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaşan medyamız; şehirlerimizin ve ülkemizin gelişimine, vatandaşlarımızla devlet arasındaki iletişime katkıda bulunmaktadır’.

Başkan Akçahanoglu konuşmasına şu sekilde devam etti. “Basın kuruluşlarımızın, tarafsız ve objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken; ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamitleri gözeterek mesleğin gerektirdiği ahlaki değerlerle sorumlu yayıncılık anlayışı üstlenmeleri son derece önemlidir. 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Basın üzerine düşen görevi layıkı ile yapmıştır. Darbe girisiminde ve sonrasında darbecilere karşı duran, milletinin yanında yer alan. Türk basını tüm yayın organları ile bu tavrını tüm dünyaya göstermiştir”dedi

Baskan Akçahanoglu sözlerinin devamında. “Basın mensuplarımıza 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı; bir kez daha; Milletimiz adına teşekkür ediyor; basında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümünde üyelerimiz, temsilcilerimiz olmak üzere tüm basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum” seklinde konuştu.

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.