Kukat Genel Başkanı Ragıp Lapcin: Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

Posted on Ağu 10 2019 - 11:00pm by mehpare

Kukat Genel Başkanı Ragıp Lapcin; Mesajında, “Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, yardımlaşma ve dayanışma Duygu ve düşüncelerin bir bütün olarak idrak edilen Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğuna ulaştık”Dedi.

Kukat genel Başkanı Lapçin; Sözlerinin devamında.” Türk milletinin özünde bulunan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzide örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği müstesna günler” olduğunu dile getirdi.

Kukat başkanı Lapçin, Kıbrıs Türklerinin bu baglamda Kıbrıs doğal kaynaklarının ada halkları tarafından adil paylaşımı ve halkların müreffehi için kullanılması gerekirken Rum tarafının Akdeniz’de ki doğal kaynakları tek yanlı olarak sondaj sahaları ile ilgili anlaşmalarla gasp etme girişimi ile karşı karşıyayız.

Kuzey Kıbrıs yönetimi ve garantör ülke olan Türkiye nin dik duruşu haklarımızın gaspına karşılık mücale verilen şu günlerde Bayramlarımızda semboleşen karşılıklı sevgi ve saygı anlayışı ile siyasi uzlaşmacı kültürümüzle kıbrıs halklarının ortak dogalgaz kaynaklarının adil paylaşılımı konusunda görüşümüzü anlatmaya devam edeceğiz”Şeklinde konuştu

Kukat Genel Başkanı Ragıp Lapcin, “Bu gerginliklerle beraber Kıbrıs ta bulunan gsm operatör lerinin (roming)serbest dolasim konusunda belirli mutabakatları sevindirici haberler arasındadır. Rum kesiminde kullanılan bir gsm hattı kuzeyde kuzeyde kullanılan gsm güneyde rahatça kullanılacaktır.Bu çalışmalar birlik ve beraberliğe atılan olumlu adımlardır.

Bu mübarek günlerde Başta kurucu önderimiz Rauf Denktaş’ı Kıbrıs Türklerinin hakkı için mücadele veren mücahitlerimize Türk silahlı kuvvetlerinin barış harekatında verdiği şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta tüm üyelerimiz ve meslektaşlarım olmak üzere tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik eder, Bayramın milletimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi için huzur, barış ve mutluluk vesilesi olmasını temenni ederim.” dedi

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.