Vatanımıza ve Geleceğimize Sahip Çıkmalıyız

Posted on Eyl 18 2019 - 8:53am by mehpare

   Yazılacak, konuşulacak o kadar çok şey var ki, ama neye yarıyor. Maalesef son zamanlarda ülkemizde yaşanan kaos beni de son derece huzursuz ediyor.
Neyin kavgası yapılıyor anlamış değilim. Sorunsa hepimizin sorunu. Bu vatan bizim, hepimizin. Biz TÜRK milleti olarak, hiçbir vatandaşımızı ayırmıyoruz ki. (sen kürtsün, sen türksün,alevisin, sen çerkezsin vs.) Birde bir sorun daha var (sen dincisin, sen çağdaşsın, sen açıksın, sen kapalısın, sen aydınsın) ondan sonrası ondan sonrası demokrasi ne demokrasisi düşmanlarımızın oyunlarıyla düşman oluyoruz birbirimize. Birlik ve beraberlik içinde olup, düşmanlarımıza karşı daha güçlü olmamız gerekirken ne hak iddia ediliyor. Yaşanılanların hiçbirinde masum yan yok. Amaç ülkeyi bölmek, parçalamak, iç savaş çıkarmak, TÜRK’ü TÜRK’e kırdırmak. Sonrası zaten kolay değil mi? TÜRK Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Ne büyük savaşlar, ne büyük acılar yaşandı. Ulu önderimiz Atamızın liderliğinde TÜRK milleti canını ortaya koyarak yurdumuzu düşmanlardan kurtardı. Sonrasında da bize bu güzel ülkeyi teslim ve emanet ettiler. Tarihimizi düşündükçe gerçekten içim acıyor.

   Bize emanet edilen bu güzel vatanımıza sahip çıkamayacak mıyız?
   Kime güveneceğiz? Bir birey olarak benim elimden ne gelir?
   Tek yürek, tek bilek olmamız gerekmez mi?
   Ne zaman birimiz hepimiz hepimiz birimiziz diyeceğiz? Ya peki!… Bizden sonraki    nesillerimize bunun hesabını nasıl vereceğiz?
   Bir hiç uğruna gencecik kardeşlerimiz, askerlerimiz şehit ediliyor, masum vatandaşlarımıza sokaklarda saldırılar oluyor, canlarına, mallarına gasp ediliyor.Ülke huzuru bozulmaya çalışılıyor.
Ben şehit askerlerimize ve masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, yakınlarına ve TÜRK milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun inşaallah.

   Bu ülke içinde yaşayan, TÜRKİYE Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi de birlik, beraberlik, bütünlük içinde olmaya davet ediyorum. Biz din, dil, ırk, mezhep vs. gibi etnik ayrımcılık yapmaksızın, bu ülkede yaşayan, vatanını seven herkesi kardeş olarak görüyoruz.Vatanını benimseyen, bu ülkede yaşayan herkes de buna inanmalı ve içlerindeki nifak tohumlarından arınmalı. Sevgili Atamızın dediği gibi önce yurtta barış olmalı, kardeşlik olmalı, birlik olmalı. Örf ve adetlerimize sahip çıkmalıyız.

   Etnik kökenimiz ne olursa olsun BİZ TÜRKİYEYİZ, BİZ TÜRK MİLLETİYİZ.
Burdan hekese sesleniyorum. TÜRK MİLLETİ SİLKELEN VE KENDİNE GEL DAHA FAZLA GEÇ OLMADAN.

   TÜRK milleti olarak ülkemizde huzur, barış, refah istiyoruz. Bizden sonraki nesillerimize de böyle bir gelecek bırakmak istiyoruz. Bize emanet edilen vatanımıza ve geleceğimize sahip çıkmalıyız… Umudumuzun ve ışığımızın hiç sönmemesi dileğimle herkese sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum…
 
  Saygı ve sevgilerimle

Õzden POLATGİL.

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.