TÜRKİYE’DE FİLM ÇEKMEK SAVAŞMAKTAN DAHA ZOR”

Posted on Ağu 12 2019 - 2:16pm by mehpare

Kurtuluş Savaşında 47. Giresunlular gönüllü alayının gercek hikayesi beyaz perdeyle buluşacak.
Kıbrıs gazileri İsmail Gülnar ve Hüseyin Doğan, gazi maaşları ile “Kurtuluş Savaşı Destanı” adlı bir film çekiyor. Senaryosu İsmail Gülnar ve Mehmet Dündar tarafından kaleme alınan filmin, 250 kişilik dev gönüllü kadrosu ile de dikkat çekiyor.

TYGD Bu dev yapıta sahip çıktı, TYGD Genel Başkan yardımcısı; Levent Aydın proje içerisinde önemli görev üstlendi.

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoglu; Çekimi yapılmakta olan. Kurtuluş Savaşı Destanı adlı film için şunları dile getirdi. ” Buram, buram Kurtuluş Savaşı kokan bu filmin proje ortağı olmakdan şahsım ve kurumumuz adına gurur duymaktayım.

Bu filmin senarisitinden, yönetmenine, oyuncusundan her kademe de görev alan tüm arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyor. Şükranlarımı sunuyorum, Kurumumuz adına kamu yarına olan bu ve benzeri her projede seve, seve yer alacağımızıda ayrıca belirtmek isterim Şeklinde konuştu.
Bergama’ ilçesinde de çekimi yapılacak olan bu dev proje için. Bergama Belediye Başkanı hic bir konuda yardımcı olmadı. Yönetmen Gülnar ve ekip arkadaşları Bergama Belediyesi yönetimine Ateş Püskürüyor.

Yönetmen Gülnar konu ile ilgili şunları söyledi;
“Kurtuluş Savaşı Destanı adlı filmin konusu şu ana kadar beyaz perdede gösterime çıkmamış belkide bir çok vatandaşın ilk defa ismini duyacağı 47. Giresunlular gönüllü alayının gerçek hikâyesini ve kahramanlık destanın senaryosunun çekimi 250 gönüllü arkadaşlarımızla gerçekleştireceğiz.

Bergama ilçesinde yapılacak olan çekimler için.
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ile görüştük kendisine senaryoyu gösterdik.
Belediye Başkanından sadece lojistik destek istedik para falan talebimiz olmadı.
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu bu tarih kokan ve Türkiye de ilk kez çekimi yapılacak olan bu projeye hiç bir şekilde lojistik destek vermedi. Buradan sayın başkanı tüm, Bergama halkının vicdanına havale ediyorum’ Şeklinde konuştu.

  1. Giresunlular Gönüllü Alayı’nın gerçek hikâyesini beyaz perdeye taşımak için harekete geçen filmin yönetmeni İsmail Gülnar, çekimlerin tüm zorluklara rağmen başarıyla yürütüldüğünü ifade etti. İzmir’in Kınık İlçesinde devam edecek.

Sulama Birligi Baskani Mustafa Taşkınında destekleriyle proje devam etmiştir.

Filmde kara Fatma Yörük Ali Efe gibi kahramanlarda önemli roller üstleniyor.
Filmin başrollerinde Ali Namver, Nuray Namver, Saim Yılmaz, Fatma Yıldırım, Kadir Kaya, Onur Erdem, Nurcan Çalışır, Sezen Aydın ve Eyüp Gülmez’in yer aldığı Kurtuluş Savaşı Destanı adlı tarihi sinema filmi izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

Filmin galasının 30 Ağustos gibi milli açıdan önem arz eden bir tarihte yapılması planlanıyor. Film, daha sonraki günlerde Belçika ve Almanya’da da izleyiciyle buluşacak.
Kurtuluş Savaşı Destanı, ayrıca Uluslararası Altın Kozak Film Festivali’nde de gösterilecek.

İlkler şehri Bergama’nın ev sahipliği yapacağı festival; ünlü yönetmen İsmail Gülnar, ünlü psikolog Esat Başaran , Tuncay Tunç ve Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı İzmir İl Başkanı Levent Aydın’ın ortak projesiyle hayata geçmeye hazırlanıyor.

Bergama’nın düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan 14 Eylül’de başlaması planlanan Uluslararası Altın Kozak Film Festivali, yurtiçi ve yurtdışından önemli katılımcıların iştirakiyle on gün boyunca sürecek. Organizasyon ve Basın Danışmanlığını TYGD Genel Başkan Yardımcısı; Levent Aydın üstlendi.

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.