SANCAK HAREKETİ GENEL BAŞKANI Yaşar Reyhani BEDİR’den SİVAS Kongresi Mesajı

Posted on Eyl 3 2019 - 9:13pm by mehpare

SANCAK HAREKETİ
Genel Başkanı sn. Yaşar Reyhani BEDİR, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı

Aziz TÜRK Milleti hiçbir zaman esareti kabul etmemiş, birçok Devlet kurmuş, Asil bir Millettir diyerek sözlerine başlayan Başkanımız Yaşar Reyhani BEDİR; “Bu aziz millet, tam dağılma noktasına gelmişken, bağrından bir kurtarıcı çıkarmış, o kurtarıcı da tüm olumsuzluklara, imkansızlıklara rağmen Anadolu’nun kalbinde, Sivas’ta tekrar bir Devletin Sancağını göklere çekip kurtuluş ateşini yakmıştır.

“Milli sınırları içinde VATAN bölünmez bir bütündür, parçalanamaz” sözünü kendisine şiar edinen bu büyük millet, manda ve himayeyi reddetmiş, top yekûn bir savaş kararı almıştır. Aziz milletimiz bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki azim ve kararlılığını da tüm dünyaya Sivas’tan ilan etmiştir. Bu yüzden, Sivas Kongresi istiklal mücadelemizin en önemli aşamalarından biri olmuş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna da zemin teşkil etmiştir.

100 yıl önce Sivas’ta yakılan Milli Birlik ve Beraberlikin Sancağı , bugün de aynı şekilde şeref ve onurla taşınmaktadır; Milletimize, Bayrağımıza, Vatanımıza ve Devletimize yönelen tehditler karşısında her geçen gün daha da büyük Aşk ile Taşınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sivas Kongresi’nin 100. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı Dua ve saygı, şükranla anıyorum” dedi.

SANCAK HAREKETİ DERNEĞİ
GENEL BAŞKANI
Sn. Yaşar Reyhani BEDİR

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.