ERZURUMUN GUZELLIGINE BU GORUNTULER YAKISMIYOR

Posted on May 19 2019 - 8:47am by mehpare

Bugün Habercasus haber sitemizinin info@habercasus.com email adresimize gönderilen kendisinin Erzurum gibi tarihi eserleri ile meşhur güzel ili görmek için ilk durağı çifte minareler medresesi olduğunu fakat resimlerde görülen manzara karşısında şaşırıp kaldığını yazmış.

Erzurum şehir merkezinin neden böyle çirkin bırakılıp merkez dışında bulunan mahallere önem verildi gerçekten merak konusu.

Erzurum Yenikapı Caddesi üzerinde bulunan Şair Nefi Ortookulu(Ortaeğitim) arka sokağı Mektep arkası Sokak da Şair Nefi Okulunun binası olan arka kısımda görülen aynı Sokak üzerinde bulunan yıkılmış evlerin görüntüsü çok çirkin.

Sokak üzerinde oturan Mahalle sakinleri ile yaptığımız kısa bir söyleşide bu çirkinliği bu sokak üzerinde yaşayan biz Erzurumlular bunu haketmiyoruz.Çocuklarımızı korkumuzdan dışarı çıkaramıyoruz tam olarak yıkılmayan bu harebe olmuş evlere girerler başlarına korkunç şeyler gelebilir düşüncesi ile zor günler geçirdiklerinden bahsettiler,Hakkımızı helal etmiyoruz bu insanlara diyerek acı sitemde bulundular.

Erzurum Valisi Okay Memiş ile birlikte kendi Sokaklarının hemen yanında bulunan Çifte Minareler Sokağından Yakutiye Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile geçtiklerini kendi sokaklarının çirkinliğini Vali beye göstermemeye çalıştıklarını söylediler.

Evet bizde Doğru,İlkeli ,Güncel,Aktif Haber sitesi olarak Halkımızın bu mağduriyetini haber yapma kararı aldık.

Kentsel dönüşümde Erzurum Şehir Merkezine neden ilk sırada yer verilmediği merak konusu oldu.Erzurum en tanınmış yüzyıllardır isimleri ile nam yapmış olan Gavurboğan Mahallesi,Tosya Mahallesi,Leblebici Yokuşuş,Hacı Cumali,Tebrizkapı Mahallesi,yok edildi.

Kentsel Dönüşüm için bir an önce Üç kümbetler ile Hacı cumali için çalışmalara başlansın talimatı veren Erzurum Valisi Sayın Okan Memiş’e resimlerde görünen Mektep arkası Sokak Ulu Cami arkasında bulunan Cephaneci Sokak da ki bu çirkin görüntülerdeki yıkık evlerinde kentsel dönüşüm içinde yer almasını sokak halkın adına istiyor Saygılar Sunuyoruz. 9

About the Author

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.